„Beograd na vodi“ gradiće se u četiri faze. Prva faza je spremna i već u septembru može da se krene sa realizacijom. Izgradnjom takvog kompleksa Beograd će postati regionalni, uslužni centar u ovom delu Evrope, uposliće se kompletna građevinska industrija, tačnije pokrenuće se celokupna privreda i otvoriće se nova radna mesta, kaže Nikola Nikodijević, član Privremenog organa Grada. Samo velikim projektima možemo dalje da razvijamo grad i tako poboljšamo ekonomske uslove u njemu. Sigurnim koracima idemo ka realizaciji projekta „Beograd na vodi“, koji je zasigurno najveća investicija u poslednjih nekoliko decenija, a procenjuje se da će ovaj projekat doneti glavnom gradu i državi oko 2,7 milijardi dolara. Najpre mora da se završi stanica „Prokop“ i da se tamo izmesti Glavna železnička stanica, a potom i Glavna autobuska stanica sa sadašnje na novu lokaciju na Novom Beogradu. Potrebno je, naravno, i saobraćajno povezati te nove destinacije sa centrom grada, kako bi svim putnicima one bile dostupne i lako pristupačne, objašnjava Nikodijević.
„Beograd na vodi“ gradiće se u četiri faze. Prva faza je spremna i već u septembru može da se krene sa realizacijom.
Izgradnjom takvog kompleksa Beograd će postati regionalni, uslužni centar u ovom delu Evrope, uposliće se kompletna građevinska industrija, tačnije pokrenuće se celokupna privreda i otvoriće se nova radna mesta, kaže Nikola Nikodijević, član Privremenog organa Grada.
- Samo velikim projektima možemo dalje da razvijamo grad i tako poboljšamo ekonomske uslove u njemu. Sigurnim koracima idemo ka realizaciji projekta „Beograd na vodi“, koji je zasigurno najveća investicija u poslednjih nekoliko decenija, a procenjuje se da će ovaj projekat doneti glavnom gradu i državi oko 2,7 milijardi dolara. Najpre mora da se završi stanica „Prokop“ i da se tamo izmesti Glavna železnička stanica, a potom i Glavna autobuska stanica sa sadašnje na novu lokaciju na Novom Beogradu. Potrebno je, naravno, i saobraćajno povezati te nove destinacije sa centrom grada, kako bi svim putnicima one bile dostupne i lako pristupačne - objašnjava Nikodijević. On dodaje da 95 odsto zemljišta nije sporno jer se nalazi u državnom vlasništvu, njime raspolaže JP „Železnice Srbije“, a eksproprijacija preostalog zemljišta išla bi lakše nakon usvajanja zakonske regulative koja bi ovaj poduhvat proglasila projektom od nacionalnog značaja. Kako je precizirao, nakon toga osnovalo bi se preduzeće koje će upravljati aktivnostima, a grad će u urbanističkom smislu imati svoje učešće i zaduženje.
Prema rečima Nikodijevića, Privremeni organ se ne bavi politikom na svakodnevnim sastancima, već dnevnim i akutnim problemima građana i njihovim rešavanjem. Sistem u Beogradu se mora očuvati do održavanja izbora i formiranja nove vlasti.
- Posredstvom Gradske izborne komisije, Privremeni organ je zadužen za sprovođenje izbornih radnji, koje počinju od 29. januara. Budući da će istovremeno biti održani i parlamentarni izbori, situacija se donekle menja, pa će birački odbori raditi objedinjeno. Na GIK-u je da pripremi biračke spiskove, odštampa materijale i isprati proceduru kandidovanja političkih stranaka, a ostale tehničke stvari preuzima Republička izborna komisija. To nama u finansijskom smislu olakšava stvari - kaže Nikodijević.